Tüm Marketlerden Toplatılıyor: Ünlü Çay Markasında Zararlı Madde Bulundu

Son günlerde içerisinde cıva bulunan ton balığı ve alerjik özellikler taşıyan makarnaların ardından Almanya’da bir gıda türü için daha toplama kararı verildi.

Almanya’da üretim yapan ve özellikle Türklerin yoğun bulunduğu şehirlerde şubeleşen CHI Forest markasına ait bazı çay ürünlerinde sağlığa oldukça zararı bulunan mikroplastikler tespit edildi. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan yetkililer, satışı kısıtlanan ürünleri daha önceden stoklayan kişiler için “Kesinlikle tüketilmemeli. Hemen iade edin” çağrısında bulunurken, zararlı ürünlerin başta üreme olmak üzere birçok sağlık sorunu için tetikleyici olabileceği aktarıldı.

SATIN ALANLAR ARASINDA EN ÇOK TÜRKLER VAR

Avrupa’da en çok çay tüketen topluluk olarak bilinen Türk vatandaşları, aynı zamanda Almanya’da da yoğun şekilde çay içiyor. Bu nedenle çay üreticisi CHI Forest’in de Alman vatandaşlarının ardından en sıkı müşterileri arasında gurbetçi Türkler yer almakta.

Türk nüfusunun merkezi olarak kabul edilen Kreuzberg bölgesinde bulunan çok sayıda markette satılan yasaklı çay için ilk toplama işlemleri geçtiğimiz günlerde gerçekleşti.

Marketlerden toplatılan ürünün bilgileri şu şekilde:

Ürün: CHI FOREST Sütlü Çay Yasemin Aromalı

Ürün birimi: 450 ml

Üretici: Süpermarket zinciri Ochama (Çin)

Dortmund’da bir şube açan ve teslim alma istasyonları aracılığıyla hizmet veren Çinli bir şirket, sütlü çaylarının geri çağrılmasıyla ilgili olarak web sitesinde müşterilerinden özür diledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x