Muratpaşa’dan ‘Hürrem Sultan’ iddiasına cevap!

2023-2024 sezonunda Muratpaşa Belediyesi SigortaShop’a transfer olan, ligin ilk haftalarından itibaren gösterdiği başarılı performansla voleybol severlerin ilgisini çeken Hürrem Sultan lakaplı Rus smaçör Marina Markova yeni adresi belli oldu.

LİGİN SAYI SULTANI
21 yaşındaki yıldız smaçör, profesyonel kariyerinin ilk yurt dışı deneyiminde oldukça yüksek bir performans sergiliyor. 8 maçta toplam 180 sayı kaydeden Markova bu alanda zirvede yer aldı. Öte yandan yüzde 52 hücum ortalaması yakalayan Rus smaçör bu alanda ilk 5’te sırada yer alıyor.

VAKIFBANK ANLAŞTI İDDİASI
La Tribuna Di Treviso’nun iddiasına göre; VakıfBank milli yıldızlar Cansu Özbay ve Zehra Güneş ile sözleşme uzatmak için masaya oturacak. Gabi’nin boşluğu ise Sultanlar Ligi’nin ‘Hürrem Sultan’ı Marina Markova ile doldurabilir. Voleybolun Sesi’nin iddiasına göre ise Markova ile anlaşma sağlandı.

KULÜPTEN AÇIKLAMA GELDİ
Transfer iddialarının ardından açıklama yapan Muratpaşa durumu yalanladı:

Sezon ortasında yapılan asılsız haberlerin oyuncularımızı ve takımımızı demoralize etmek için olduğunun farkındayız. Fakat yaptığımız açıklamanın arkasında duruyor ve gelecek maçlara odaklı bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Herhangi bir oyuncumuzun, herhangi bir takıma transferi şu an söz konusu değildir.

DEVŞİRME İDDİASI
Voleybol yorumcusu Özlem Özçelik, Maçkolik programında yaptığı konuşmada Markova ile ilgili kulis bilgilerini paylaşmıştı:

Markova normalde smaç servis atıyor ve çok çok etkili bir smaç servisi var. Ama bu yıl Muratpaşa’da smaç servis attırmıyorlar. Arina, Boskovic kadar etkili servisleri olan bir oyuncu. Türkiye Ligi’ndeki 5 takım peşinde, İtalya Ligi’nden 2 takım peşinde, Rusya Ligi’nden 1 takım peşinde. Bir ülke de devşirmek için işlemlere başlamak üzere. Ve o ülke de voleybolda hatrı sayılır bir ülke

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x