Ayhan Bora Kaplan, İzmir’e nakledildi

Ayhan Bora Kaplan, Ankara’da ‘suç örgütü lideri’ olduğu iddiasıyla düzenlenen operasyonda yakalandı. Yanındaki kişilerle beraber gözaltına alınan Kaplan’ın daha sonra tutuklanarak Sincan cezaevine gönderildi.

Sözcü’den Saygı Öztürk’ün haberine göre, organize suç örgütü liderliğinden Ankara’da tutuklanan Ayhan Bora Kaplan, Sincan Cezaevi’nden İzmir’deki bir cezaevine nakledildi.

Ayhan Bora Kaplan’ın gözaltına alınması, T24‘ten Tolga Şardan imzalı haberle duyurulmuştu. Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, geçen hafta “suç işlemek amacıyla örgüt kurmak”, “kasten yaralama”, “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçları iddiasıyla Ayhan Bora Kaplan ve soyadını taşıyan oluşumla ilgili çalışma başlattı.

Gözaltına alınan 29 şüpheliden aralarında örgüt lideri olduğu iddia edilen Kaplan’ın da bulunduğu 14 kişi tutuklandı. 15 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Ayhan Bora Kaplan geçen cumartesi Esenboğa Havalimanı’nda iki görevlinin yardımıyla VIP salonunu kullanarak yurtdışına çıkmaya hazırlanırken polis tarafından yakalanmıştı. Kaplan’ın üzerinden yüklü miktarda para ve uyuşturucu çıkmıştı.

TIKLAYIN – Emniyetten Ayhan Bora Kaplan değerlendirmesi: Adliye ve emniyette konjonktür değişti, bağlantılarını kaybedince kaçmaya kalkıştı

TIKLAYIN – Ayhan Bora Kaplan, polis müdürlerinin görevden alınması için 5 milyonu kime verdi?

TIKLAYIN – Ayhan Bora Kaplan’ın mahkeme ifadesinden: İşkence iddiası, FETÖ kumpası olabilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir